Stáhnout Google Play App Store

Nápověda aplikace Librixy


Mohu využívat aplikaci zcela zdarma?

Ano, aplikace je pro registrované uživatele plnohodnotně použitelné i bez jakýhkoliv plateb. Čtenáři jsou dostupné všechny e-knihy uvedené jako "Zdarma", kterých je v tuto chvíli více jak tisíc.


Jak funguje vypůjčení knihy?

Při půjčení knihy je čtenář přesměrován na platební bránu, kde pomocí platební karty může uhradit půjčovné. Po návratu do aplikace je mu kniha ihned zpřístupněna na uvedený počet dní.


Co se stane, když mi skončí výpůjčka dříve než knihu dočtu?

Po skončení výpůjčky je čtenáři e-kniha zneaktivována a knihy, které nejsou nabízeny zdarma a jsou přesunuty do historie čtení. O své záložky u knih čtenář nepřijde a jsou stále dostupné.


Mohu používat Librixy na více zařízeních?

Ano, počet zařízení na kterých je vyžívána Librixy se stejným uživatelským účtem není nijak omezeno.


Jak je to s knihami v jiných jazycích?

Čtenářům je dostupná kompletní nabídka všech knih nezávisle na jazyce, ve kterém je kniha napsána. Pro lepší přehlednost je pro procházení knih vždy využíván jeden preferovaný jazyk, který je možné si nastavit ve svém účtu.


Mohu si knihy zkopírovat do čtecky e-knih?

Zkopírování souboru s elektronickou knihou bohužel není možné. Soubory jsou šifrované a není možné je otevřít v žádné jiné aplikaci než samotné Librixy. Elektronické čtečky bohužel neumožnují dostatečné zabezpečení těchto autorských souborů.


Mohu číst i offline?

Ano, připojení k internetu je nutné pouze pro stažení knihy. Poté je již možné knihu číst bez omezení v offline režimu.


Jak mohu přidat komentář ke knize?

V aplikaci Librixy není možné přidávat nové komentáře. U jednotlivých knížek je zobrazen výběr nejlepších komentářů z partnerské mobilní aplikace Booxy. Chcete-li přidávat komentáře, diskutovat v knižním fóru a zapojit se do knižní sociální sítě, doporučujeme rozhodně Booxy vyzkoušet.